Stoły warsztatowe

Stół warsztatowy jest produktem, który w sposób wręcz idealny nadaje się do wszelkiego rodzaju warsztatów, jak i również garaży przydomowych majsterkowiczów. Wybierają stół powinniśmy stawiać na to, aby był przede wszystkim solidny, a jego konstrukcja wykonana była z jak najlepszych materiałów.

Stoły warsztatowe (http://www.log-system.pl/17,stoly-warsztatowe.html) metalowe powinny posiadać trwałą konstrukcję, która wykonana została z kształtowników stalowych oraz blat ze sklejki lakierowanej. Najczęściej nośność stołów może wynosić od stu do nawet sześciuset kilogramów.

Ceny stołów warsztatowych są dość zróżnicowane. W dużej mierze wszystko zależy od rozmiaru, jego powierzchni roboczej, jak i przeznaczenia. W sklepie znaleźć można zarówno tańsze rozwiązanie, które idealnie sprawdzą się dla na przykład hobbystów – majsterkowiczów. Ponadto otrzymać także można profesjonalne meble warsztatowe, które są trochę droższe, a ich solidne wykonanie stanowi po prostu gwarancję tego, iż będą mogły być przez wiele kolejnych lat użytkowane.

Przykładowe parametry, jakie może posiadać stół warsztatowy:

● blat o grubości 45 mm skonstruowany z wielowarstwowej sklejki liściastej,
● opcjonalne pokrycie blatów (guma ryflowana olejoodporna, blacha ocynkowana albo nierdzewna, wykładzina PCV,
● dopuszczalne obciążenie, które jest maksymalne: do tysiąca kilogramów,
● rolkowe prowadnice szuflad, który z kolei wytrzymuje obciążenie do 70 kilogramów,
● możliwość kotwienia do podłoża,
● niecki szuflad, które są wykonane z blachy ocynkowanej. Zwiększa to wytrzymałość na różnego rodzaju zarysowania.