Regały do archiwum

Wybór odpowiednich półek, jeśli chodzi o archiwum jest bardzo istotne. Powinniśmy mieć na uwadze, aby były dobrze dopasowane pod względem głębokości, jak i wysokości półek do wymiarów teczek, skoroszytów, kartonów na dokumentację oraz segregatorów.

Meble magazynowe do archiwum najczęściej posiadają tak zwaną konstrukcję zaczepową lub po prostu są skręcane śrubami. Ponadto mogą one być także wykonane w dwóch wariantach, czyli jako regały archiwalne wolnostojące albo szeregowe.

Solidność, to rzecz, którą regały do archiwum (http://www.log-system.pl/) muszą posiadać. Nie zapominajmy, że obciążenie półek jest dość duże, dlatego należy postawić na trwałe półki. Najczęściej obciążenie tego typu wynosi od siedemdziesięciu do nawet dwustu kilogramów.

Meble do przechowywania dokumentów zawsze charakteryzują się bardzo solidnym oraz precyzyjnym wykonaniem, bardzo dobrą wytrzymałością, jak i sztywnością konstrukcji. Z kolei materiały, z których zostały wykonane, muszą posiadać odpowiednią jakość. Nogi magazynowych mebli półkowych zostają wyposażone w stopki metalowe albo inne dobre tworzywo. Półki mogą również posiadać boczne, jak i tylne ograniczniki, czyli tak zwane zastawki. Zapobiegają one wypadnięciu albo przewróceniu się dokumentacji. Prowadzi to za sobą wiele korzyści, między innym to, iż mamy gwarancję utrzymania porządku w miejscu pracy. Podstawą jest oczywiście funkcjonalność oraz to, aby nie posiadały ostrych krawędzi.

Podobne wpisy: